vineri, 11 octombrie 2013

5257f24895f9cf886a000000Petrolul Ploiesti a terminat la egalitate 1-1  amicalul de lux disputat astazi la Madrid in compania ocupantei locului 5 din Primera Division, Getafe CF.
Partida a inceput tare, petrolistii deschizand scorul dupa numai 18 de minute de joc prin Boudjemaa la capatul unei actiuni frumoase pe partea stanga. Avantajul lupilor a durat doar pana in minutul 39 cand spaniolii au restabilit egalitatea pe tabela de marcaj prin  Jaime Gavilan acesta inscriind la capatul unui contraatac.

Meciul s-a terminat la egalitate 1-1.
Cosmin Contra a început partida cu: Bornescu (30 Povilas) – Achim, Beţa (34 Mustivar), Benga, Guilherme – De Lucas, Romario – Priso, Fernandez, Boudjemaa – Camara.
La pauză, tehhnicianul ploieştenilor a apelat la Teixeria, cel care l-a înlocuit pe De Lucas, iar, din minutul 60 au mai intrat Pecanha, Alcenat, Albin şi Dore, aceştia schimbându-i pe Povilas, Priso, Boudjemaa şi Camara.